Huone-esikko tuo pirteyttä ja kevättä kotiin. Sisustuskukkamme maksaa kymmenisen euroa.

16.01.2018 | 12:31 | 0

Lapin ammattikorkeakoulusta joulukuussa 2017 valmistuneita

Lapin AMK

 

 

Agrologi (AMK): Koljonen Sanna Keitele

 

 

Agrologi (ylempi AMK): Ahonen Inka Rovaniemi

 

 

Fysioterapeutti (AMK): Alatalo Joni Helsinki, Hannu Janne Tornio, Heikinheimo Valma Rovaniemi, Kuisma Mira Rovaniemi, Löfgren Teemu Jyväskylä, Myllykangas Armi Ylivieska, Myllykangas Vili Oulu, Myllylä Roosa-Maria Oulu, Niiranen Jenni Rovaniemi, Ollonen Milla Oulu, Siikarla Laura Rovaniemi, Sukuvaara Miia Sodankylä, Välimäki Salla Helsinki, Yletyinen Tiia Rovaniemi

 

 

Fysioterapeutti (ylempi AMK): Nikkarinen Tero Rovaniemi, Remes Anne-Maarit Oulu

 

 

Geronomi (AMK): Grönvall Sari Kemi, Helske Anne Kemi, Hulkko Jenni Rovaniemi, Kaihua Marjo Rovaniemi, Matkaselkä Heidi Liminka, Ojutkangas Leena Oulu, Ylikulju Julia Oulu

 

 

Insinööri (AMK): Aksila Minna Kemi, Alatalo Matti Kittilä, Alatalo Miika Kemi, Angerias Henriikka Kemi, Anttila Mikko Oulu, Erola Markku Rovaniemi, Flygare Petri Rovaniemi, Goncharov Andrei Rovaniemi, Granberg Ismo Rovaniemi, Haavikko Henrik Rovaniemi, Hagström Kai Rovaniemi, Harjutsalo Henry Tornio, Hartikka Tuomas Raahe, Heikkilä Mikko Tornio, Hyvärinen Kati Kemi, Jokitalo Markus Nivala, Juuso Arto Tornio, Jänkälä Joonas Rovaniemi, Kaaretkoski Mikko Sodankylä, Kanniainen Juha Oulu, Kantanen Jouko Oulu, Karvonen Tero Oulu, Keisu Tuomas Rovaniemi, Kemppainen Anu Oulu, Kesti Jussi Oulu, Kivioja Janne Kannus, Koskiniemi Janne Rovaniemi, Kouva Ville Rovaniemi, Kreivi Markus Rovaniemi, Kumpuniemi Matti Oulu, Kuusela Janne Rovaniemi, Kuusela Petri Posio, Kvist Henri Tornio, Kvist Matti Muhos, Laakso Eija Rovaniemi, Laurila Veikko Raahe, Lehto Katja Keminmaa, Manninen Taneli Kalajoki, Martikainen Juha Rovaniemi, Mottisenkangas Esa Oulainen, Mylly Arttu Oulainen, Mäkitalo Tuomas Kannus, Nekrasov Artem Murmansk, Niemi Petra Rovaniemi, Nikkarikoski Jukka Kokkola, Nikkeri Jouni Rovaniemi, Oinas Risto Tervola, Puska Jani Rovaniemi, Pylkkönen Aleksi Rovaniemi, Päivinen Juha Vantaa, Ryynänen Ari Rovaniemi, Saarinen Miska-Matias Rovaniemi, Sieppi Aleksi Rovaniemi, Silmu Valtteri Rovaniemi, Sivonen Lasse Tornio, Somero Jyrki Ylivieska, Sorvoja Mika Oulu, Strand Jari Sodankylä, Teräs Nina Rovaniemi, Turpeinen Timo Forssa, Varis Kai Rovaniemi, Wolff Jesse Tornio, Välitalo Juho Sodankylä, Ylitalo Eelis Tampere

 

 

Insinööri (ylempi AMK): Ahola Marko Siilinjärvi, Hendriksson Katri Kemi, Lakkapää Petri Oulu, Palokangas Petri Keminmaa, Sarén Ville-Pekka Rovaniemi, Shemeikka Aku Rovaniemi, Soisalo Jarno Pihtipudas, Tikkanen Satu Tornio

 

 

Kuvataiteilija (AMK): Aho-Lahtinen Heli Kemi, Heimovirta Josefiina Tornio, Kokko Tero Tornio, Kukkurainen Heidi Kemi, Kuosmanen Mari Tornio

 

 

Liikunnanohjaaja (AMK): Huusko Sami Kajaani, Karjalainen Anna Oulu, Kivilompolo Malla Rovaniemi, Koponen Riikka Joensuu, Koskela Mika Evijärvi, Laurén Iina Rovaniemi, Mäkinen Tapio Turku, Nykänen Harri Tornio, Ojala Joni Oulu, Pesonen Eveliina Tampere, Pukkala Nina Rovaniemi, Purovaara Mira Imatra, Pyykkönen Kaisa Oulu, Pöyhönen Ada Joensuu, Reinola Liisa Utsjoki, Sinkkonen Minttu Imatra, Stenberg Marika Lohja, Suojärvi Ville Iisalmi, Tahkola Joonas Rovaniemi, Teräsaho Essi Helsinki, Toikkanen Penniina Espoo, Törmänen Rosa Rovaniemi

 

 

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK): Niemelä Johanna Rovaniemi

 

 

Medianomi (AMK): Alahäivälä Juhani Ylivieska, Huovila Aleksi Tornio, Niloni Marko Tornio, Pohjalainen Matti Tornio

 

 

Metsätalousinsinööri (AMK): Jumisko Arto Rovaniemi, Kettunen Jarkko Kajaani, Meriläinen Juha-Pekka Rovaniemi, Onnela Anton Sodankylä, Ylitörmänen Janne Kittilä

 

 

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK): Ilosalo Pirjo Järvenpää

 

 

Restonomi (AMK): Baas Satu Muhos, Fräki Heidi Espoo, Henke Marques André Inari, Höynälä Sallamari Oulu, Jussila Marie Rovaniemi, Kakko Marjo Ii, Kluvich Suvi-Anna Rovaniemi, Kyrönniemi Laura Oulu, Madetoja Mari Kärsämäki, Manninen Liisa Oulu, Miroschkin Heta-Maija Joensuu, Mustonen Anu Oulu, Myllymäki Riikka Rovaniemi, Nguyen Huong Vietnam, Nieminen Noora Hämeenlinna, Nousiainen Jenny Kajaani, Ollikainen Eetu Rovaniemi, Peltola Anette Kalajoki, Ronkainen Markus Oulu, Sillanpää Milla Kurikka, Soinilehto Emilia Oulu, Väänänen Ella-Mari Oulu, Ylinen Tommi Oulu, Ylipiessa Hanna Kolari

 

 

Restonomi (ylempi AMK): Fofannah Johanna Kittilä, Harjula Marjo Sodankylä, Hiltunen Eveliina Rovaniemi, Kanala Maria Utsjoki, Koivisto Anne Inari, Kämä Jutta Rovaniemi, Mänty Piritta Oulu, Ruokamo Oili Kemi, Vaarala Ritva Rovaniemi

 

 

Sairaanhoitaja (AMK): Alalahti Veli-Pekka Tervola, Aro Mari Ylitornio, Chunmuang Manlika Kempele, Flankkila Tuija Kärsämäki, Gladyr Aleksandr Petrozavodsk, Granlund Eeva Oulu, Hagelin Maarit Utsjoki, Hannila Henna Kemi, Heikkilä Aappo Kangasala, Heikkinen Nelli Oulu, Hekkanen Laura Kemi, Hietala Ninni-Matleena Kemi, Hildén Harriet Kemi, Hirvasniemi Noora Ii, Huhtalo Anu Rovaniemi, Hurtig Maria Tornio, Härkönen Jari Oulu, Ivanitskaya Anna Murmansk, Jääskeläinen Sanna Rovaniemi, Kallunki Jonna Kemi, Kangasniemi Satu Rovaniemi, Karjalainen Satu Kemi, Kassinen Kaija Pello, Konola Biri-Laura Sodankylä, Kravchenko Nikita Kemi, Kusmin Hanne-Mari Inari, Lehto Ida Tornio, Lodenyo Vennah Kemi, Lämsä Emilia Oulu, Maijala Jonna Rovaniemi, Marttinen Mia Tornio, Mburu Peter Espoo, Miloudi Samia-Yasmina Oulu, Moilanen Sanna Oulu, Nevala Tero Rovaniemi, Nhandara Heath Kemi, Niva Marianne Rovaniemi, Oinas Milla Kemi, Ojanperä Hannu Seinäjoki, Papinaho Piia Posio, Partanen Sanna Tornio, Pihlaja Marjukka Rovaniemi, Ponkala Jenni Tornio, Pudina Natalia Kemi, Puolakka Henna Rovaniemi, Rautio Leena Rovaniemi, Rautio Roosa Keminmaa, Rehu Soile Oulu, Riikola Sandra-Sofia Lempäälä, Sillanpää Niina Kemi, Silvén Matias Oulu, Simula Katja Tornio, Sipola Pinja Ii, Suoperä Jessica Tornio, Tofferi Ella-Maaria Keminmaa, Tomperi-Talus Leena Kemi, Tuisku Elina Rovaniemi, Viinikka-Välimaa Anna Rovaniemi, Vuokila Janika Kemi, Väisänen Ville Kuusamo

 

 

Sairaanhoitaja (ylempi AMK): Alaraatikka Leena Rovaniemi, Horttanainen Minna Kemi, Hyry Liisa Tornio, Jääskeläinen Johanna Keminmaa, Lilja Emilia Rovaniemi, Mahlberg Heli Keminmaa  Mikkola Outi Rovaniemi, Määttä Jani Rovaniemi, Niemelä-Muotka Elina Muonio, Pehkonen Maria Inari, Peura Riikka Kemi, Raita Terhi Rovaniemi, Ramlin Aila Tornio, Ruonala Hanna Kemi, Sirkka Kati Muonio, Sorvari Tiina Rovaniemi, Sundvik Johanna Kokkola, Särkelä-Wärme Aija Rovaniemi, Tuohimaa Mervi Kemi, Vakkala Tiina Simo, Väyrynen Katja Rovaniemi

 

 

Sosionomi (AMK): Alatalo Kaisa Oulu, Anneberg Ella Sodankylä, Haltsonen Annika Muhos, Heikinmatti Emma-Lotta Tornio, Heikka Tatja Ylitornio, Hietala Heidi Muonio, Hokkanen Sofia Rovaniemi, Ikonen Jonna Oulu, Juntunen Susanna Suomussalmi, Juvani Jenny Kempele, Järvenpää Henri Oulu, Kaikkonen Iida Ranua, Kalliokoski Hanna Raahe, Karjalainen Topi Muhos, Kinnunen Laura Mikkeli, Koivu-Remes Sohvi Oulu, Koivuniemi Meri Oulu, Koivuranta Marko Rovaniemi, Kuusisto Teija Oulu, Leinonen Jenni Oulu, Luukkonen Laura Kemi, Lämsä Sari Kuusamo, Maihkila Milja Keminmaa, Majok Arol Oulu, Moisio Jennina Rovaniemi, Oinas Linda Kemi, Pennanen Jemina Oulu, Pulkkanen Kaisa Taivalkoski, Sipola Mirjami Rovaniemi, Springare Marjukka Rovaniemi, Tapio Nina Kempele, Tihinen Jonna Oulu, Tiitinen Maija Tyrnävä, Tuhkanen Harri Oulu, Vasenius Titta Kolari, Välimäki Annakarin Kajaani, Vierimaa Hanna Kalajoki

 

 

Sosionomi (ylempi AMK): Harju Olli Oulu, Huhta Henna Tornio, Lappalainen Karoliina Oulu

 

 

Terveydenhoitaja (AMK): Huuska Inka-Sisko Rovaniemi, Jaakkola Kaisu Keminmaa, Jestola Mari Oulu, Kinnunen Heli Oulu, Oiva Hanna Rovaniemi, Partanen Heidi Rovaniemi, Rautiainen Janne Kemi, Riihimäki Aino Inari, Thongphichit Nutchanat Oulu

 

 

Terveydenhoitaja (ylempi AMK): Juottonen Maarit Tornio, Korhonen Sirpa Savukoski, Lähde Hanna Rovaniemi, Siurua Teija Rovaniemi, Sumukari Anniina Kemijärvi, Ylikitti Henna Tornio

 

 

Tradenomi (AMK): Allinson Adedayo Helsinki, Anttila Rosanna Keminmaa, Bakhmutov Denis Tornio, Bolarinwa Adelaja Riihimäki, Ervasti Ebba Oulu, Granroth Riikka Rovaniemi, Haapalainen Anttu Oulu, Hiltunen Silja Oulu, Hyötylä Mika Kittilä, Juopperi Maiju Kemi, Kemppainen Samppa Oulu, Khudnev Evgenii Saint-Petersburg, Kontio Tuuli Rovaniemi, Korhonen Outi Oulu, Kousa Tero Lahti, Kouva Jenna-Riikka Ranua, Kurvinen Kaisa Hollola, Kuusela Jenni Oulu, Kuusela Mikko Liminka, Kuusijärvi Inka Tornio, Kyllönen Henna Tornio, Mahat Mahendra Tornio, Mankinen Heidi Oulu, Merkkiniemi Tapani Rovaniemi, Mikkola Saara Oulu, Mourujärvi Elli-Mari Kemijärvi, Mujunen Paula Utsjoki, Määttä Jaana Oulu, Nguyen Thi Helsinki, Nguyen Thi Kim Phung Ho Chi Minh, Oikarainen Soili Rovaniemi, Palo Annika Sodankylä, Patokoski Jaana Tornio, Paturi Kalle Oulu, Pelkonen Ella Oulu, Pesiö Jarmo Posio, Pikkuaho Samuli Kemi, Poikela Eve Rovaniemi, Qi Han Rovaniemi, Quach Giang Rovaniemi, Rautio Julia Keminmaa, Regina Jenni Haparanda, Ruokamo Fanni Rovaniemi, Ruonala Jani Kemi, Ryynänen Terttu Rovaniemi, Saarenpää Helinä Oulu, Sankala Tarja Turku, Sokolov Anton Rovaniemi, Suominen Mirjami Rovaniemi, Tcysin Aleksei Novozybkov, Tervonen Mika Kemi, Tsinovski Konstantin Hyvinkää, Tuhkala Sanna Rovaniemi, Wagner-Prenner Sara Rovaniemi, Vallo Päivi Tornio, Vanhanen Juhana Rovaniemi, Westerlund Ina Oulu, Virkkunen Kati Rovaniemi, Vähäsöyrinki Eetu Lahti, Väyrynen Katri Oulu, Yakubov Shokhrukh Tornio

 

 

Tradenomi (ylempi AMK): Aho Ulla Kemi, Kittilä Petri Kemi, Kulju Hilkka Keminmaa, Nousiainen Sini Oulu, Oladepo Olanrewaju Emma Helsinki, Olaleye Sunday Oulu, Tapaila Anne Janakkala.