3.01.2019 | 17:11 | 0

Lapin ammattikorkeakoulusta joulukuussa valmistuneita

 

Agrologi (AMK): Keränen Saara Rovaniemi

 

Fysioterapeutti (AMK): Heikkala Asta Rovaniemi, Heikkinen Juulia Rovaniemi, Heinonen Tomi Rovaniemi, Hongisto Erika Rovaniemi, Jarva Marika Siikalatva, Kahilainen Noora Oulu, Kirkkomäki Laura Jyväskylä, Koskela Hanna Rovaniemi, Leppiaho Juhana Rovaniemi, Lång Pia Rovaniemi, Mustonen Aleksi Rovaniemi, Mäenpää Kaisu Keuruu, Pinosto Joni Oulu, Pitkänen Arto Rovaniemi, Pulju Laura Sodankylä, Pyykkönen Fiia Tampere, Rekinen Hanna Oulu, Taivalkoski Essi Rovaniemi, Väänänen Mikko Oulu, Österman Julia Rauma

 

Fysioterapeutti (ylempi AMK): Hyvärinen Jaakko Rovaniemi, Maikkunen Krista Rovaniemi, Vilmi Fanni Kemi

 

Insinööri (AMK): Aho Viljami Tornio, Arola Petteri Ii, Filpus Teemu Kemi, Frantsi Linda Rovaniemi, Holopainen Martti Keminmaa, Javarus Tommi Rovaniemi, Kanerva Outi Tampere, Keränen Perttu Pello, Kilpeläinen Jussi Rovaniemi, Kivelä Severi Salla, Kokkonen Sami Haapavesi, Korva Sami Rovaniemi, Kuru Ville Muonio, Kuusela Joonas Rovaniemi, Medvedev Dmitrii Rovaniemi, Orre Jonne Kemi, Palovaara Antti Rovaniemi, Puljujärvi Miika Rovaniemi, Pykäläinen Jarkko Rovaniemi, Rauma Harri Oulu, Seilonen Jukka Utsjoki, Tauriainen Marko Keminmaa, Timonen Tomi Rovaniemi, Tolonen Antti Oulu

 

Insinööri (ylempi AMK): Heikkilä Pertti Rovaniemi, Kangas Risto Kemi, Kukkola Marko Kempele, Majava Tuomo Oulu, Mutka Marita Kokkola, Pesonen Ari Sodankylä, Sanaksenaho Ritva Oulu, Valkealaakso Heidi Espoo, Väisänen Mika Muhos

 

Kuvataiteilija (AMK): Kemppainen Mira Tornio, Moisanen Tuomas Oulu, Punto Olli Kuopio

 

Liikunnanohjaaja (AMK): Heikkilä Kuutti Helsinki, Hiltunen Johannes Rovaniemi, Impiö Saija Rovaniemi, Kirsilä Jiri Seinäjoki, Koskinen Toni Hämeenlinna, Kulluvaara Anniina Kemi, Kutvonen Mira Vantaa, Laasonen Anni Helsinki, Lahtinen Santeri Rovaniemi, Laitila Jenna Rovaniemi, Lintula Emma Sodankylä, Minkkinen Ville Rovaniemi, Nordström Noora Järvenpää, Ollonen Erkka Rovaniemi, Partanen Aleksi Jyväskylä, Sammallahti Ernest Rovaniemi, Toivonen Antti Rovaniemi, Ukkonen Saana Oulu, Valtonen Eliisa Rovaniemi, Voutilainen Mikko Joensuu, Vähäsöyrinki Heidi Rovaniemi, Åman Annika Oulu

 

Liikunnanohjaaja (ylempi AMK): Koivuporras Juha Lohja, Kurvinen Pekka Espoo, Kuusiniva Henna Oulu, Ollikainen Riku Rovaniemi

 

Metsätalousinsinööri (AMK): Karppinen Heidi Kajaani, Kirkkomäki Samuli Rovaniemi, Mettovaara Merja Oulu, Törmänen Konsta Oulu

 

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK): Schroderus Suvi Sotkamo

 

Restonomi (AMK): Alapartanen Päivi Tornio, Alatalo Maria Sodankylä, Aro Minja Kolari, Erkheikki Sami Rovaniemi, Holappa Vili Rovaniemi, Huuki Janne Rovaniemi, Kaihua Johannes Rovaniemi, Kainulainen Emmi Rovaniemi, Kakko Jemina Oulu, Kalikka-Kustula Johanna Sodankylä, Karasti Eveliina Oulu, Kaulanen Laura Rovaniemi, Kauvosaari Elina Rovaniemi, Kemppainen Henna-Riikka Rovaniemi, Kopra Rosa-Maria Rovaniemi, Kähkönen Susanna Rovaniemi, Lehtinen Tiina Rovaniemi, Lind Päivi Rovaniemi, Lipponen Aarni Rovaniemi, Mäkinen Ella Rovaniemi, Mämmelä Laura Rovaniemi, Oura Karri Rovaniemi, Rekonen Arttu Rovaniemi, Tulppo Minna Rovaniemi, Viitala Eetu Rovaniemi, Virtanen Siiri Rovaniemi, Ylimartimo Suvi Rovaniemi, Ylismaa Petra Kolari

 

Restonomi (ylempi AMK): Harju Ilkka Rovaniemi, Krook Mari Liminka, Niskanen Anu Kajaani, Stark-Vierimaa Hanne Pyhäjoki

 

Sairaanhoitaja (AMK): Akbaba Heidi Tampere, Bwalei Irene Kemi, Glader Jenni Tornio, Granat Eveliina Tornio, Haapala Heli Keminmaa, Hakonen Toni Kemi, Huikari Ellinoora Oulu, Impiö Marika Ranua, Kaitera Jasmin Rovaniemi, Kallijärvi Annika Kemi, Karjalainen Anni Taivalkoski, Keikkonen Teija Rovaniemi, Kemppainen Päivi Tornio, Kenttämaa Emilia Ylitornio, Keskitalo Sari Tornio, Koivumaa Elias Oulu, Kokkonen Anni Oulu, Korhola Liisa Tornio, Korir Mercy Helsinki, Korva Dung Ho Chi Minh, Koutonen Mari Keminmaa, Lassheikki Krista Ylitornio, Luomala Miisa Rovaniemi, Martimo Anna Kemi, Maunula Jenny Keminmaa, Masaza Anna Kemi, Micklin Kirta Tornio, Mikkanen Miika Kemi, Nikkarinen Aada Rovaniemi, Ojala Laura Ii, Pajukoski Annileena Oulu, Palo Kreetta-Emilia  Oulu, Petäjäsuvanto Elina Kemi, Riekki Annukka Pudasjärvi, Roohullahi Anahita Haaparanta, Ruohomäki Sari Rovaniemi, Rönkkömäki Katri Kemi, Silvola Iina Oulu, Simola Katariina Kemi, Sinettä Jenni Kittilä, Soppela Sami Rovaniemi, Tervonen Virpi Kemi, Tokola Katariina Oulu, Tonji Wanji Sallie Oulu, Vesterinen Riitta Ylitornio, Viippola Karoliina Tornio, Vilander Riina Rovaniemi, Virtanen Teo Lahti, Wright Simon Sodankylä, Yrjänheikki Vilhelmiina Tornio

 

Sairaanhoitaja (ylempi AMK): Fisk Anu Tornio, Heiskanen Aino Kemi, Iivari Mari Rovaniemi, Invenius Virpi Kontiolahti, Jaako Hanna-Maija Tornio, Jaako Linda Tornio, Jokkala Sanna Rovaniemi, Kaakinen Ville Kempele, Kangas Helena Siikalatva, Kunnari Merja Salla, Larikka Kristiina Rovaniemi, Laurell Asta Jyväskylä, Lievonen Katri Oulu, Lindeman Hannele Oulu, Lohela Jarmo Oulu, Paakki Tuija Hollola, Ruokanen Marika Rovaniemi, Salo Satu Keminmaa, Tolonen Marjaana Simo, Törmälehto Tarja Kempele, Valtanen Katja Oulu, Viitala Pia Ii, Väisänen Katariina Rovaniemi

 

Sosionomi (AMK): Aalto Silja Oulu, Alakangas Siiri Sievi, Alakunnas Irene Rovaniemi, Ervasti Saara Muhos, Hiltunen Laura Oulu, Hiltunen Tiina Oulu, Kangasniemi Pilvi Rovaniemi, Kela Jenna Muhos, Kesti Sarita Rovaniemi, Koponen Päivi Oulu, Lahtinen Jenni Kemi, Lampela Saila Rovaniemi, Lehto Minna Tornio, Luutonen Outi Kemi, Manninen Leena Tampere, Marttinen Miisa Rovaniemi, Mölläri-Leinonen Maija Rovaniemi, Niva Linda Kolari, Norvapalo Katja Rovaniemi, Olsbo Antti Oulu, Paaso Virpi Oulu, Peltovuoma Annika Ii, Pennanen Susanna Muhos, Pietilä Saara Turku, Pirttikoski Tuire Utajärvi, Rantalainen Pia Kemi, Sillanpää Sanni Kemi, Talvensaari Janne Tornio, Uppa Aino-Mari Kajaani, Vares Liisa Raahe, Vesa Jarno Kemi, Ämmänpää Eija Ii

 

Sosionomi (ylempi AMK): Hakala Kati Kittilä, Lappi Hanne Inari, Siekkinen Suvi Oulu, Tuukkanen Kati Kuusamo

 

Terveydenhoitaja (AMK): Saari Ebba-Leena Rovaniemi, Vanhanen Hanna-Leena Rovaniemi, Virvensalo Emma Rovaniemi

 

Terveydenhoitaja (ylempi AMK): Gullsten Merja Tornio, Heikka Laura Oulu, Karjalainen Sirpa Kemijärvi, Savunen Marja Inari, Vähäkangas Mervi Ylivieska, Väärälä Tuulia Oulu

 

Tradenomi (AMK): Ainali Mari Oulu, Ala-Ikkelä Tiina Mänttä-Vilppula, Autio Jussi Oulu, Beliaev Georgii Venäjä, Celeste Aaron Tornio, Hampori Marjo Enontekiö, Huynh Nguyen Quang Minh Tornio, Huttunen Mira Kemi, Jauhiainen Jonna Tampere, Kevarinmäki Carita Oulu, Kivinen Eerika Tampere, Kopra Sara Tampere, Köngäs Tuomas Rovaniemi, Ladygina Iana Tornio, Lahti Ville Rovaniemi, Liukkonen Jaakko Oulu, Li Xiayu Jääli, Li Xue Tornio, Mäki-Rautila Simon Kruunupyy, Määttä Sari Rovaniemi, Prianichnikova Anna Akaa, Pulakka Natalia Tornio, Rimppi Isa Rovaniemi, Räihä Jani Kerava, Seppänen Veli-Matti Vantaa, Shamray Roman Rovaniemi, Sokolova Anastasiia Rovaniemi, Sorvisto Joonas Kokkola, Sukuvaara Jari Rovaniemi, Söderlund Elisa Rovaniemi, Tapio Pirita Rovaniemi, Torikka Ritva Keminmaa, Tuisku Anssi Rovaniemi, Vesterinen Annamaria Oulu, Vetämäjärvi Julius Rovaniemi, Viiri Satu Rovaniemi

 

Tradenomi (ylempi AMK): Aikio Sanna Inari, Jokela Elina Salla, Kaivosoja Jatta Inari, Klemetti Marjaana Tornio, Koivuperä Heidi Rovaniemi, Kokkinen Inna Vaasa, Lewis Wandah Kokkola, Lintunen Katja Oulu, Maijala Mervi Rovaniemi, Mikkilä Salla Hailuoto, Mylläri Päivi Rovaniemi, Olsen Tuula Tornio, Oyekunle Olubukola Akaa, Salmela Marko Vantaa, Shibakova Oksana Murmansk, Sipola Anne Ii, Säkkinen Mervi Ranua, Taskila Johanna Oulu, Tepsa Eeva-Liisa Rovaniemi, Teräs Päivi Rovaniemi, Uusihanni Minna Rovaniemi, Vanhatalo Leena Kittilä, Vuokila Katja Helsinki